Drogi Użytkowniku, 28 lutego 2015 roku zamykamy serwis Studente.pl. Jeśli znalazłeś tu jakieś treści, które mogą Ci się przydać po tej dacie, skopiuj je na swój komputer, bo od marca 2015 nie będzie to już możliwe. Dziękujemy, że byłeś z nami.


Redakcja Studente.pl

Lifestyle

2008-01-01 18:05:48

Czego pragną mężczyźni, czyli kobiecy poradnik przez mężczyzn pisany

Wasza ocena 9 Oceń artykuł
Czego pragną mężczyźni, czyli kobiecy poradnik przez mężczyzn pisany 9 out of 10 based on 89 ratings. 89 user reviews.

Trzech, jak o sobie piszą, ambitnych i pragnących założyć rodziny mężczyzn, postanowiło pomóc kobietom. Doświadczeni w kontaktach z przedstawicielkami płci przeciwnej wydali książkę, w której chcą pokazać, według jakich zasad ułożony jest męski świat. A wszystko po to, abyśmy mogły odpowiednio wybrać i zdobyć mężczyznę. Któż by się spodziewał takiej dobroduszności ze strony tych, którzy najczęściej łamią nasze serca?

Doktor, prawnik i księgowy, trzej wykształceni kawalerowie to autorzy książki "Czego pragną mężczyźni". Tytuł może odrzucać, bo z jakiego powodu to właśnie my, kobiety, miałybyśmy potulnie spełniać zachcianki mężczyzn. Niech oni, przysłowiowi rycerze, dobijają się do naszych drzwi. Tymczasem autorzy wcale nie chcą zrobić z nas służących. Wręcz przeciwnie, pragną naszego dobra i właśnie dlatego  postanowili zdemaskować mężczyzn, ich słabości i lęki, a nam pokazać, jak dobrze wybrać i oczarować odpowiedniego partnera. Książka ukazuje  ewolucję męskich uczuć od momentu pierwszego spotkania aż do poważnego związku. Sprawdźmy więc, co się dzieje w głowach mężczyzn, kiedy widzą interesującą kobietę i czemu nie przepadają za kolacjami przy świecach.

Pierwsza randka jest niezwykle istotna dla przyszłości związku, więc dobrze wiedzieć, jak jej nie zepsuć fot. Theta

Pierwsza randka jest niezwykle istotna dla przyszłości związku, więc dobrze wiedzieć, jak jej nie zepsuć

fot. Theta

PIERWSZE SPOTKANIE
Niepowodzenie podczas pierwszego spotkania ma niszczący wpływ na męską psychikę.
Zacznijmy od tego, że mężczyzna natychmiast odczuwa seksualne zainteresowanie na widok kobiety albo nie odczuwa go nigdy. To właśnie z tego powodu pierwsze spotkanie jest dla niego momentem niezapomnianym. Bywa tak, że czujemy na sobie jego spojrzenie, czekamy aż podejdzie i powie zwykłe „jak się masz”. Tymczasem okazuje się, że nawet się nie uśmiechnął  i po prostu wyszedł. Czy to było tylko przywidzeniem i dlaczego się tak gapił, bezczelny! Nie, nie wydawało nam się, a chłopak nie był arogancki, tylko po prostu się bał. Kiedy mężczyźni ulegają urokowi kobiety, czują ekscytację i zdenerwowanie. Dobrze rozmawia im się z kobietami, które nie robią na nich wrażenia, natomiast w obecności tych, z którymi chcieliby się umówić, tracą pewność siebie. Czasami nie wystarcza im odwagi, aby podejść. Mężczyźni dobrze zdają sobie sprawę, że to właśnie im wypada zainicjować znajomość. To oni mają być przebojowi, silni i pewni siebie. Jednak nie jest to takie łatwe, a my kobiety musimy o tym pamiętać.
Mężczyźni lubią pewne siebie kobiety.
Często wydaje nam się, że kobiecie nie wypada pierwszej podejść do mężczyzny. "Nie będzie mnie szanował, pomyśli, że się narzucam albo uzna, że rozpaczliwie kogoś szukam" – z takimi myślami biją się kobiety widzące interesującego mężczyznę. Tymczasem przystojny przedstawiciel płci przeciwnej docenia, jeśli ona chce i potrafi zrobić pierwszy krok. Wówczas udowadniamy, że jesteśmy pewne siebie i potrafimy osiągać zamierzone cele, a mężczyźni podobno to lubią. Nie zawsze jednak musimy rozpoczynać rozmowę, czasem wystarczy jedynie niewinny sygnał zachęty. Widząc choćby mały znak, mężczyzna zrozumie, że nie zostanie odrzucony i zdecyduje się podejść. Autorzy wymieniają kilka spośród tych sygnałów:
1. wzrok – uwodzicielskie spojrzenie ma niezwykłą moc;
2. uśmiech;
3. możemy także usiąść obok niego;
4. pomachać;
5. powiedzieć „bezgłośne cześć”.
Skoro już znamy moc niewinnych sygnałów i samą ich postać, należy wymienić także, jakich rzeczy nie powinnyśmy robić, aby nie pomyślano o nas jak o łatwej zdobyczy:
1. Nie możemy pić za dużo alkoholu. Nasi autorzy ostrzegają nas przed piciem piwa lub drinków poprzedzonych wysokoprocentowymi trunkami;
2. zabraniają nam także tańczenia na stole lub barze;
3. ponadto nie mamy wdawać się w tematy seksualne;
4. a także opowiadać sprośnych żartów.

On podchodzi. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nawet najprzystojniejszy mężczyzna zawsze czuje strach przed odrzuceniem ze strony kobiety. Dlatego wszyscy panowie są bardzo ostrożni, zbliżając się do tej, która im się podoba, dzwoniąc do niej czy umawiając się na randkę. Autorzy apelują do nas o zachętę, chociażby niewinny uśmiech. Na koniec jeszcze jedna wielka prośba twórców książki – nie podawajmy fałszywego numeru telefonu, kiedy wiemy, że mężczyzna nam się nie podoba. Po prostu odmówmy.

RANDKA NR 1
Wyśniona randka – ona jest… miła.
Podczas pierwszej randki kobieta może zarówno oczarować mężczyznę, jak również sprawić, że nie będzie pragnął niczego więcej niż zakończenia spotkania. Jakie są nasze błędy? Największym jest opowiadanie o swoich byłych sympatiach. Mężczyzna pomyśli, że jesteśmy niestabilne emocjonalnie, bo nie potrafimy wytrwać w związku albo że za jakiś czas będziemy mówić tak źle o nich samych. Nie podejmujmy tematów trudnych i intymnych podczas pierwszych spotkań. Ich charakterystyczną cechą ma być zasada złotego środka, czyli niemówienie o sobie zbyt wiele. Do intymności należy dochodzić powoli, wraz z rozwojem znajomości. Najważniejsze jest bycie po prostu miłą i życzliwą. Nic nie zachwyca mężczyzn tak, jak uprzejmość i okazanie im uwagi. Uwaga! Mężczyźni nie potrafią oprzeć się kobiecej słodyczy. Niektóre z nas usiłują być seksowne i intrygujące. Utrzymują dystans albo pokazują swoją obojętność. W ten sposób wcale nie zdobędziemy mężczyzny, który czuje się spięty, widząc taką postawę partnerki. Dopiero nieskrępowanie i swoboda pozwolą ujawnić mu najlepszą część jego natury. Tak więc zwyczajnie bycie miłą działa cuda, a to chyba nie jest takie trudne?

W porządku, ale następnym razem to ja zapłacę    
Mężczyzna jako gentelman pamiętający o zasadach etykiety, powinien uregulować rachunek. Jednak miłym gestem ze strony kobiety będzie zaproponowanie, że za siebie zapłaci, niemniej powinien on odmówić. Nasi autorzy każą nam poważnie zastanowić się nad dalszym sensem związku, kiedy on podczas pierwszej randki przyjmie taką propozycję. Kobieta, która proponuje pokrycie kosztów, otrzymuje dużego plusa, ponieważ daje sygnał, że jest wyzbyta przesądów, niezależna i gotowa do poświęceń. Jednakże nie mamy nalegać na zapłatę, bo to wzbudzi u mężczyzny podejrzenie, że nam się nie spodobał. Mamy także pamiętać o zwykłym „dziękuję”, bo w ten sposób okazujemy, że doceniłyśmy partnera. Bez magicznego słowa będzie czuł się wykorzystany. Bo co ma powiedzieć, kiedy wydał pół wypłaty na elegancką restaurację, a my zapomniałyśmy podziękować.


Który jest właściwy?
O tym, że mężczyzna jest nami zainteresowany, zorientujemy się na podstawie rozmowy z nim. Jeśli pyta o naszą pracę albo rodzinę, pamięta, o czym opowiadałyśmy mu podczas ostatniego spotkania, a wszystko wskazuje na to, że chce się jeszcze więcej o nas dowiedzieć,  oznacza to, że jest zainteresowany dalszą znajomością. Natomiast jeśli telefonuje po tygodniu lub jeszcze dłuższym okresie czasu, który minął od pierwszej randki, mamy o nim zapomnieć. Prawdopodobnie spotyka się on z kilkoma kobietami na raz i zamierza wpisać nas na tę listę. Za niewłaściwych partnerów mamy uznać także tych, którzy podczas pierwszej randki podejmują tematy seksualne. Ten typ mężczyzn będzie zainteresowany głównie związkiem fizycznym. Musimy być czujne, bo nieodpowiednich mężczyzn jest wielu.  

   
Dwa typy kobiet –  na żonę i  na teraz.
Dla mężczyzn istnieje poważna różnica pomiędzy „dziewczyną dobrą na teraz” a „potencjalną partnerką”. Jak wyczuć tę różnicę i nie ulokować uczuć w nieodpowiednim człowieku? Ważną wskazówką będą pory spotkań oraz ich częstotliwość. Poważnie zainteresowany mężczyzna nie będzie szukał wymówki, kiedy macie spędzić czas razem. Najistotniejszy będzie weekend, okres odpoczynku po ciężkim tygodniu. Jeżeli partner stale spędza ten czas w towarzystwie kolegów, oznacza to, że szuka innej dziewczyny. Faceci nie tracą weekendów na przypadkowe kobiety. Jeśli natomiast w sobotni wieczór wybiera spotkanie z tobą, wtedy można uznać go za gotowego do związku. Ale uwaga! Nadal musimy być czujne. Niektórzy z mężczyzn, którzy bez przerwy, także w czasie weekendów, poświęcają nam wiele uwagi, robią to celowo. Taki manewr „totalnego oblężenia” ma na celu jak najszybsze zaciągnięcie kobiety do łóżka. Nie dajmy się zmanipulować. Facet, któremu już na pierwszych spotkaniach zależy na spędzeniu wspólnej nocy, nie jest szczerze nami zainteresowany.


Nie za szybko z cielesnymi uciechami

Autorzy podkreślają, że kontakt seksualny już na pierwszej randce nie jest dobrym pomysłem. Mężczyźni uważają bowiem, że kobiety powinny przestrzegać surowszych norm niż oni w sprawach seksu. Żadnego z nich nie pociąga myśl, że jego dziewczyna była w przeszłości rozpustna. Skóra mu cierpnie, kiedy uzmysłowi sobie, że mogłaś być w ramionach innego. Co się dzieje w głowach mężczyzn, kiedy dojdzie do przedwczesnego zbliżenia? Większość z nich czuje dyskomfort psychiczny lub zwyczajnie traci zainteresowanie dla kobiety, z którą tak szybko udało mu się pójść do łóżka. Prawda jest taka: mężczyźni mimo całej swojej seksualnej buńczuczności są bardzo konserwatywni i idealistyczni, a już na pewno, jeśli chodzi o wybór poważnej partnerki. Nawet ten, który korzysta z rozmaitych seksualnych możliwości, nadal rozgląda się za tą jedyną. Taką męską właściwość opisują nam autorzy, którzy stwierdzają; „Może ci takie postawienie sprawy odpowiadać lub nie, ale tak właśnie jest”.

TUŻ PRZED ZWIĄZKIEM
Jeśli poznamy już, że nowo poznany mężczyzna jest odpowiednim kandydatem na przyszłego partnera, musimy go nieco zachęcić. On też musi zdawać sobie sprawę, że nam zależy na dalszym związku. Wtedy wie, że może skupić się na dalszych działaniach. O czym musimy pamiętać?


Oni tez lubią komplementy
Jakkolwiek to dziwnie brzmi, nie możemy zapominać o komplementowaniu partnera. Jest to dla mężczyzn niezbędne. „Prawdę mówiąc, jest to nam potrzebne jak powietrze" – stwierdzają autorzy. Dlatego nie szczędźmy im pochwał. Powiedzmy, że wybrał świetną restaurację, ma ładne nowe buty czy też, że świetnie bawimy się w jego towarzystwie. Mężczyzn uszczęśliwiają nasze komplementy, dzięki nim wiedzą, że rozumiemy ich potrzeby i dokładamy wysiłków, aby czuli się dobrze. To natomiast zaprocentuje dla nas samych, bowiem w takiej atmosferze łatwiej jest się mu odwzajemnić i otworzyć. Aby sprawić mu jeszcze większą radość, można go zaskoczyć drobnym upominkiem. Mężczyźni je uwielbiają, bo taki gest świadczy, że o nich myślimy.


Kolacja przygotowana przez ciebie
„Przez żołądek do serca”, jak mówi stare powiedzenie. Ma to nie tylko swój walor smakowy, ale przede wszystkim psychiczny. Kobieta, która poświęciła swój cenny czas i przyrządziła poczęstunek, potrafi się poświęcić, zależy jej!

Kiedy mężczyzna czuje, że się o niego troszczymy, mocniej się do nas przywiązuje. Często myślimy, że odsłonięcie wszystkich kart, spowoduje spadek zainteresowania mężczyzny. Dlatego w zachowaniu kobiet pojawiają się techniki manipulacyjne, takie jak okazywanie obojętności czy trudności z ustaleniem terminu następnego spotkania. Tymczasem mężczyźni nienawidzą takiej gry, bardzo łatwo możemy popsuć w ten sposób więź, jaka wykształciła się pomiędzy nami. Zamiast tego lepiej więc zadbać o drobny komplement, upominek czy zaproszenie na obiad, co wprawi oboje z partnerów w dobrą atmosferę, sprzyjającą dalszemu rozwojowi znajomości.

  strona 1 z 2  dalej >>>

saszka


studente.pl on Facebook
To chyba znamy jednak nieco innych facetów
Ignacy2014-12-23 02:04:49
Faceci pragną dobrego filmu, często jednak te dobre filmy mamy na kasetach i nie możemy odtworzyć ich w odtwarzaczu DVD. Z pomocą przychodzi na jednak przegrywanie 8mm michalkot2014-10-24 11:30:24

L. napisał(a):

Mężczyźni nam do szczęścia nie są potrzebni.
A jak się im nie podoba jakie jesteśmy to trudno, są inne panie do towarzystwa, które są kosztowne niestety. A my sobie doskonale poradzimy bez płacenia chętnym do pomocy (ach, być kobietą!) panom.


ojj te czasy juz dawno mineły kiedy trzeba za to płacić.. teraz to panienki dodaja ogłoszenia erotyczne z poropozycjami darmowej sex randki, obczaj sobie stronkę http://www.datezone.com to się zdziwisz, tam nawet laski płacą facetom za sex! masakra co z tym światem się dzieje!
Mariola Ola2014-10-16 14:13:24

L. napisał(a):

Mężczyźni nam do szczęścia nie są potrzebni.
A jak się im nie podoba jakie jesteśmy to trudno, są inne panie do towarzystwa, które są kosztowne niestety. A my sobie doskonale poradzimy bez płacenia chętnym do pomocy (ach, być kobietą!) panom.


ojjj te czasy juz mineły teraz laski daja za darmo i same wrecz o to proszą dodając ogłoszenia erotyczne z propozycją darmowej sex randki obczaj sobie stronkę np: http://www.datezone.com to się przekonasz, teraz to nawet panienki też płaca za sex
Mariola Ola2014-10-16 14:10:51

eklerka napisał(a):

Ja na wszelkie problemy w związku polecam poczytać pewnego bloga http://www.oswieconykochanek.pl/blog/. Face naprawdę wie o czym mówi i robi to w bardzo prosty i przystępny sposób.No nie wiem, za facetami nie nadążysz ale za babami jeszcze bardziej
Może wejśc sobie w http://www.fifubu.com
tam zobaczysz czego pragnafaceci, tak zawsze było i będzie - w tym temacie niestety nic sie nie zmienia od wieków....

magdalenka112014-05-12 13:01:06
Ja na wszelkie problemy w związku polecam poczytać pewnego bloga http://www.oswieconykochanek.pl/blog/. Face naprawdę wie o czym mówi i robi to w bardzo prosty i przystępny sposób.

eklerka2013-04-21 19:32:25
Według mnie mężczyźni oczekują tego samego co kobiety w sferze związku. Poczucie bezpieczeństwa, czuć że jest się ważnym dla drugiej strony, zaufania, szczerości i zaangażowania.
Jeżeli facet będzie wiedział, a przede wszystkim czuł, że tak jest to będzie starał się ten stan utrzymać. Musi wiedzieć, że może liczyć na drugą osobę i wiedzieć, że zawsze ta osoba jest przy nim, wysłucha go, doradzi i jak trzeba zmotywuje w trudnych sytuacjach. Nie może być tak, że tylko jedna strona ciągnie związek. Kobieta i mężczyzna mają te same pragnienia. Jedna i druga storna powinny się zaskakiwać, w moim rozumieniu to się nazywa romantyzm. Kolacja przy świecach, spacer czy namiętnie spędzony wieczór. Z doświadczenia wiem, że mężczyzna oczekuje od kobiety tego samego co daje. Wiadomo są różne związki i różni ludzie, ale jeżeli facet na prawdę daję kobiecie poczucie bezpieczeństwa, zaangażowania i czułość to dlaczego nie może być tak samo w drugą stronę? Zgadza się, że nie każdy facet lubi rozmawiać z kobietami. Woli otworzyć się przed kumplem, tak samo jak kobieta przed koleżanką. Wierzcie mi, że na prawdę można rozmawiać na wszystkie tematy z kobietami. Jeżeli obie strony widzą, że ich własne zaangażowanie ma sens ( druga osoba widzi i docenia), no to głowa jest pełna pomysłów, przemyślanych bądź szalonych. Z własnego doświadczenia wiem ( 5 lat w nieudanym związku), że jeżeli jedna ze stron się stara i daje wszystko co możliwe, a druga jest tylko biorcą to wcześniej czy później to się rozpadnie. Ja np. słyszałem, że kobieta z którą byłem nie chce być jak otwarta książka, no to powiedziałem odkrywajmy kolejne rozdziały, niestety to ja zamknąłem wszystkie rozdziały. Podsumowując, są różni ludzie i różne oczekiwania, ale według mnie fundamentalne to takie jak:

- poczucie bezpieczeństwa
- zaangażowanie
- ufność
- szczerość

Pozdrawiam
Rafał
remboool2012-02-18 09:43:34
Zapraszam do zajrzenia na strony: www.sztukawina.pl oraz www.scottishhouse.pl coś dla miłośników dobrego alkoholu w dobrej cenie monika2012-02-06 13:08:31
dla tych co maja problemy jeżeli chodzi o sprawy łóżkowe bądź chcą poprawić swoje doznania polecam http://mistrzseksu.pl/
Darmowemu Kursowi, Jak zostać 'Mistrzem Seksu'
irwin2011-08-04 15:42:19
troche prawdy a troche i nie, zycie weryfikuje pewne poglądy, jedno jest pewne wiele kobiet jest w sobie tak zakochanych, że nie widzą nic poza własnym czubkiem nosa, myślą, że są jakimiś boginiami a to tylko i wyłącznie za sprawą męskiego testosteronu, gdyby nie on to pewnie nawet większość mężczyzn nie chciałaby z kobietami rozmawiać bo niby o czym? o szpilkach i pomatkach?
feminizm kobiet doprowadza do tego, że świat staje do góry nogami i robi się jakiś galimatias, kobiety dostają od nas zainteresowanie za darmo i tym zainteresowaniem gardzą a to nie tędy droga, założe się, że wielu wartościowych męzczyzn przeszło wam koło nosa drogie panie tylko dlatego, że byłyście po prostu głupie i zarozumiałe...
Facet2011-05-16 15:31:43
« [1] 2 3 » 

Forum studente.pl Najnowsze wątki | Najpopularniejsze wątki | Dołącz

Zobacz także

Wygraj wyjazd służbowy i wakacje we wrześniu! Tysiąc dolarów dla freelancera z Poznania. Kto zdobędzie kolejną nagrodę? Zobacz najlepsze filmy o Wrocławiu! Gala finałowa konkursu Kręć Wrocław Wybierz najlepszy film o Wrocławiu! Ruszyło głosowanie w konkursie Kręć Wrocław
Przypomnij hasło » Zarejestruj się »

Polecane lokale

Eventy

« »